Niwelator wyznaczający 2 spadki

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzień dobry.
       W sklepie przetestowaliśmy niwelator laserowy NL 310 firmy Nivel System. To, co nas zaskoczyło to, nielicha klasa wodoszczelności IP 64. Pierwsza cyfra mówi nam o gruntownym zabezpieczeniu niwelatora przed pyłem, druga cyfra 4 oznajmia, że sprzęt jest odporne na krople wody spadające pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz z wiatrem. Czyli jak załapie nas burza w czasie pomiaru to niwelator wytrzyma.


       W walizce standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do niwelatora i wymienny system zasilania na zwykłe baterie. Do tego czerwoniaste okulary, pilot, statyw i łata tekeskopowa. Zasięg nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak postawimy go w środku parceli. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ścianki działowe i takie tam inne.


        Niezależnie od standardowych funkcji NL 310 ma możliwość wydzielania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Wszystko widać na panelu. Obręb spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków pewnie się nie stosuje, np. przy budowie wjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
Jeśli ktoś po zakupie miał kłopoty z pomiarem to można wziąć uprzednio nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
Pozdrawiam