Jak pracować szczotką drucianą :)

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Dzień dobry.
Rozszerzamy ofertę szczotek drucianych. Wszystkie szczotki są robione w u nas w kraju, toteż wspieramy rodzimą produkcję jak możemy. Szczotki druciane są wytwarzane w zakładzie we Wronkach posiadającym prywatne laboratorium pomiarowo badawcze posiadające akredytację PCA. Dodam, że akredytacja obejmuje wyroby gotowe - szczotki i wyciory oraz materiały do ich produkcji.
Takie laboratorium umożliwia badanie wyrobów przed pakowaniem, nie jest to weryfikowanie wyrywkowe wprost przeciwnie, każda szczotka jest weryfikowana na urządzeniach obrotowych. Innymi słowy mamy gwarancję, że nie rozlecą się one podczas pracy.
Szczotki druciane poszerzamy o nowe wymiary i nowe materiały: szczotki z drutu nierdzewnego i drutu mosiężnego.

Jak pracować szczotką?
Problem prosty ale patrząc na fachowców, którzy myślą, że im mocniej nacisną tym szybciej coś zrobią jest błędne. A dlaczego ?
Patrząc na drut zauważamy że jego boczna powierzchnia jest gładka na całym obwodzie a tylko na końcu ma ostre krawędzie powstałe w trakcie cięcia drutu. I tu mamy rozwiązanie: należy tak pracować szczotką aby ostre końcówki wykonywały pracę . Inaczej jeżeli mocno dociśniemy, druty się zaginą i będą pracowały gładką powierzchnią. W wypadku wszystkich szczotek Szczotpolu, druty są falowane i ta boczna praca jest bardziej efektywna, ale mimo to rekomenduje się pracę taką jak opisałem powyżej. Rozwiązaniem jest zastosowanie drutu splatanego. Szczotka druciana z drutem splatanym ma zawsze część drutów zwróconych pod włos, jest wybitnie twarda ale nadzwyczaj efektywna w pracy i trwała.

https://domtechniczny24.pl/szczotki-doczo%C5%82owe-splatane-m14.html

Na koniec jeszcze 3 ważne sprawy: BHP, szybkości obrotowe i moc szlifierek i wiertarek.
Co do ochrony oczu i rąk to nikogo nie powinno się przekonywać. Dostępne aktualnie okulary ochronne z poliwęglanu całkowicie zabezpieczą nam oczy przed drobinkami rdzy i ewentualnymi ułamanymi drucikami. Wybór jest ogromny: czarne, żółte, lansiarskie i inne a ceny śmiesznie niskie.
Prędkość obrotowa będzie ważna w wypadku elektronarzędzi nietypowych : szlifiernie, szlifierki stołowe i maszyny produkcyjne. Tu weryfikujemy prędkość i nie ma problemu. W wypadku szlifierek kątowych o średnicy tarczy 125 zaleca się stosowanie niższych obrotów. Powód jest banalny takie szlifierki mają obroty rzędu 11 tysięcy, zachciej sobie wyobrazić jaka to jest prędkość. I tu uwaga, nie stosujcie chińskich tanich szczotek. Wiele razy przychodzili do naszego sklepu użytkownicy z powbijanymi w ręce i twarz drucikami z rozpadającej się szczotki made in nie wiadomo co.
Szczotki z Szczotpolu są może kosztowne ale mamy najwyższą gwarancję jakości. I tyle w temacie
Na koniec moc szlifierek. Pamiętajcie, że szczotka swoje waży i nie wolno na szlifierkę o tarczy 125 mm zakładać szczotki 125mm! Zawsze mniejszą. W innym wypadku można ją uszkodzić.
Czyli jak mamy szczotkę garnkową to zalecam maksymalnie średnicę 75 mm, chyba że mamy szlifierkę o mocy 1400 Watów to można 100 mm.

To tyle z mojej strony. Pozdrawiam i życzę udanego wekkendu.