Polskie maszynki do płytek

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Halo
      Konkretna firma z Polski. Maszyny do płytek to baza dla glazurnika, szczególnie obecnie, krajowi klienci są nadzwyczaj wymagający, niekiedy do przesady. A być może powinienem napisać w znaczącej ilości do przesady, patrzą na płytki pod kątem grafiki komputerowej. Podczas gdy coś nie gra o milimetr to od razu duże halo i nie chcą wynagradzać, tak jakoby zależało od tego ich żywot i zdrowie. To nienormalne, ale cóż z klientami się nie polemizuje, bo delikwent nasz pan. Jak na przykład glazurnik ma do położenia nieco kosztownej glazury, to ważna sprawa, aby było całość prosto pocięte. Chińskie tanie maszynki do płytek  w większości tną po łuku, i istnieje jeszcze kłopot z odległością kółka tuż przy przecinaniu od płytki.

        Nie ulega wątpliwości gdy się rurki ugną to siła docisku jest mniejsza i nóż się ślizga i nie tnie. Pomino tego, kolejna sprawa to Chinole jak opychają  kółko o rozmiarze 16 mm to takie kółko przenigdy nie ma całkowitego rozmiaru. Może trzymać 15mm z hakiem, i już brakuje 1 mm. Walmer sprzedaje kółka 16mm i one mają 16 mm pasują do maszynek MGŁ, MGŁN i MG. Nie mówiąc o tym w maszynkach MGŁR gdzie wolno umieszczać  noże 8 mm, 10mm i 12mm, mamy ewentualność regulacji wysokości noża, tak jak przystało na profesjonalne maszynki do płytek.

przecinarka-do-plytek-mglr-600-walmer

       Tu nie odstają od takich marek jak Rubi czy Kaufmann Topline ( topline 630, topline 720, topline 920, topline 1250)
Następująca kwestia to prowadnice i uchylne gumowane podstawy, wszystko jak przystoi, a i jeszcze te wzmocnienia poniżej linią cięcia, tak jak w profesjonalnych to sztywny profil, a nie dziadostwo wytłoczenie z blachy.
Prowadnice w droższych modelach, (ale nie drogich) są na łożyskach, podstawy z grubej blachy metalowej, nawiasem mówiąc czuć to przy masie maszynek, są ciężkie jak cholera. Takie krajowe gniotsa nie łamiotsa.
       Większa część rodaków narzeka na kryzys, ale jak ten kryzys ( sztuczny, ale to temat na wiele godzin ) pokonać w kraju jak nie popieramy swojskich spółek? Nieco patryjotyzmu rodacy. Powiedzenie dobre…bo…z.ukochanej-polski funkcjonuje jak coś jest rzeczywiście wyśmienite, a maszynki do płytek Walmer są takie.