Wiosenny tor dla dzieciaka

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Czołem
Jest tak rewelacyjnie na, zewnątrz że aż pragnie się żyć. W końcu nastąpiła oczekiwana wiosna, mamy śliczny miesiąc, kiedy budzi się do życia cała przyroda, w języku naszych przodków, miesiąc Marzec, określali Brzezień, być może na cześć brzozy niezwykłego drzewa zupełnie niedocenianego przez nas. Z brzozy da się pozyskać oczyszczający sok, z młodych liści otrzymać susz na herbatki, a z kory rozpałkę lub materiał do pisania.


Jestem pełen energii, i nie mam absolutnie pojęcia, z jakiego względu, przecież żywię się tak samo, nie ma do tej pory miejscowych nowalijek, może to energia życia, powiew wiosny?


Moje dzieciaki też ożyły, tak jak nie mogłem w zimie wygonić ich na dziedziniec, albo pole tak dzisiaj to do wieczora siedzą. Tylko żona się denerwuje, bo całkiem odpuścili naukę i lekcje nie odrabiają, bo są wyczerpani. Kładą się spać o 9-10 a w zimie to przed kompami by siedzieli do późnej nocy. To znaczy, że ruch na świerzym powietrzu to na 100% wigor tak jak mówi ludowa mądrość. A wczoraj to wykoncypowali sobie, że zrobią tor wyścigowy, bo pierworodny jest fanem (nie lubię tego słowa) formuły F1. Patrzał w niedziele wyścigi i go natchnęło. Przyszedł do mnie i poprosił o spray, ale gdzie ja tam będę dopuszczał malować linie na drodze. W tamtym roku to kupiłem im farbę geodezyjną pomarańczową, Taka farba geodezyjna ma tą niezwykłą właściwość, że zawiera masę pigmentu a bardzo mało żywicy spajającej i rozpuszczalnika. Z tego powodu po pomalowaniu szosy czy chodnika, po kilku miesiącach niknie, po prostu deszcz ją wypłukuje. Z tego powodu nadaje się do prac geodezyjnych, malowania przeróżnych lini, zaznaczania punktów przy wykopach melioracyjnych i nawet do oznaczania drzew w Lesia. Ja odkryłem dla niej inne zastosowanie, jak chłopaki pomalują drogę to za 3 miesiące nie będzie już za bardzo widać. Farba geodezyjna może być żółta, pomarańczowa, czerwona niebieska albo zielona, to zależy od zastosowania wiem, że geodeci to prawdopodobnie używają głównie żółtej i pomarańczowej.


Tak pomalowany tor służył do pierwszej kraksy, na szczęście nie groźnej no, ale chłopaki muszą się przyuczyć, że rajdy to nie bajka tylko bardzo poważna i niebezpieczna sprawa. Tory muszą być widoczne i bezpieczne.
Na nadciągające dni życzę wszystkim dużo energii.