Nowe produkty w Grudniu 2014

Ocena użytkowników:  / 0

Witam

Dziś bardzo krótko o nowych produktach.

Pojawił się nowy wykrywacz czadu, zasilany na baterie. Czujnik czadu wygląda bardzo estetycznie jest niedrogi i bardzo mały. Ciągły pomiar tlenku węgla jest istotny szczególnie w pomieszczeniach z słabą wentylacją i zaburzonym wlotem powietrza. 

     Kolejna nowośc to nowe graficzne oznaczenia wymiarów kółek. Zmiana wyglądu katalogu i nazw była konieczna, ponieważ pojawiło się bardzo dużo nowych modeli kółek, zestawów do bram i innych zestawów kolowych. Oznaczenia graficzne pozwolą w łatwy i szybki sposób znaleźć średnicę i dopuszczalne obciążenie w nazwie a w treści resztę wymiarów i istotnych danych.

Przykładowo podam kolo z trzpieniem obrotowe:

Tak bwygląda opis:

 

Koło skrętne z trzpieniem wyposażone są w miękką elastyczną oponę Dzięki temu koła metalowo-gumowe wyróżniają się cichą pracą i nie niszczą podłoża, ponadto są odporne na uderzenia i doskonale tłumią drgania. 
Obudowa koła jest łożyskowana podwójnym rzędem kulek w głowicy skrętnej. Wypełnione są długotrwałym smarem i zabezpieczone przez odpowiedni kształt płyty górnej. Solidny, stalowy, umieszczony centralnie trzpień znitowany jest ruchowo z obudową koła, kółka.
 
Dane:


  - Średnica koła - 200 mm
  - Średnica trzpienia - fi 32 x 65
  - Średnica bieżni -  40 mm
  -Wysokość zestawu - 228 mm
  - Dopuszczalny nacisk - 200 kg 
  - Waga zestawu -  3,27 kg
  - Przesunięcie osi - 152 mm

TYP ŁOŻYSKA - wałeczkowe

koło z trzpieniem skrętne

 

Nowości w styczniu 2015

Ocena użytkowników:  / 1

Witam
     Nowości sklep Dom Techniczny Wieluń
Pierwsza nowość to pompy do instalacji solarnych OMIS zakładane w pierwszy obieg systemu cieplnego. Pompy mogą pracować na roztworach wody i glikolu (w stosunku jeden do jednego), glikol dodawany jest jako element przeciwdziałający zamarzaniu. Oczywiście pompy OMIS 32-60/180 mogą bez problemu wykonywać pracę w wodnych systemach centralnego ogrzewania jako zwykłe pompy do CO. Wszystkie 6 typów pomp jest oznaczona tak, aby użytkownik mógł swobodnie uzyskać informacje o istotnych atrybutach pompy. Dla przykładu najczęściej sprzedawana pompa do instalacji w domkach jednorodzinnych OMIS 25-60/180ma oznaczenia: pierwsza cyfra to rodzaj przyłącza 1 cal, druga 60 to maksymalna wysokość {wznoszenia|tłoczenia 6m, trzecia długość pompy 180mm.

 


       Następny produkt to taśmy izolacyjne japońskiej firmy Denka. Firma powstała w 1915 roku i jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych z użyciem najnowszych technologii. Oddział Przetwarzania Tworzyw Sztucznych Denka wytwarza ponad 4000 różnorakich produktów na różne rynki, jedną z nich jest taśma izolacyjna VINI TAPE. Taśmy te przeszły pomiary japońskich wzorców przemysłowych JIS C-2336 i ISO 9001. Produkty Denka są szeroko stosowane na całym świecie w elektrowniach, liniach elektroenergetycznych, jako zakończenia kabli o dużej mocy, przedsiębiorstwach, do owijania przewodów elektrycznych w samochodach jak i urządzeniach AGD i RTV. Najbardziej popularny produkt to taśma izolacyjna Vini Tape 101 przeznaczona do zastosowań elektrycznych, jako izolacja zacisków i zakończeń prądowych. Inny ciekawy artykuł to taśma izolacyjna do wiązek samochodowych odporna na wysokie i niskie temperatury. Idealna jako izolacja przewodów w samochodach i innego rodzaju maszynach i urządzeniach narażonych na zmienne temperatury.

 


       I ostatni towar to cyrkiel do plazmy wraz z prowadnikiem na rolkach do uchwytów plazmy A-101 i A-141 (TF-141) i przecinarek CUTTER 110, CUT 121 i CUT 160TE. Wszystko zapakowane w estetycznej walizeczce. W skład zestawu wchodzą trzy punktaki w tym jeden magnesowy, drugi z stożkowy i trzeci z rolką obrotową. Ten ostatni może być wykorzystywany, jako kopiał. Ponadto mamy do dyspozycji blokowaną prowadnicę obrotową z dwoma stalowymi rolkami, dwa ramiona 400 mm i 250 mm. Średnica wewnętrzna pierścienia do mocowania uchwytu plazmy wynosi 32,5mm. Pierścień jest obrotowy z opcją zablokowania.
To tyle pozdrawiam.

Nowości w sklepie narzędziowym Wieluń Marzec 2014

Ocena użytkowników:  / 2

Nowości w sklepie Dom Techniczny Wieluń.
Poszerzyłem nasz asortyment o latarki MacTronic. Latarki są pogrupowane w pare katalogów. Największy to latarki czołowe i tu w ofercie są tanie latareczki do 40 złotych np. latarka czołowa

Firma MacTronic wprowadziła również na rynek nowe latarki taktyczne seria M-FORCE. Dostępne są 3 wersje, MX-T155 na baterie AA, MX-T160 na baterie CR123, i wersja MX-T250na 2 baterie CR123.

Latarka taktyczna z włącznikiem żelowym M-Force MX-T160. Symbol 160 oznacza ilość lumenów.
Latarka zapakowana jest w porządnym pudełku.

Dołączony uchwyt do szyny Picatinny wykonany jest z lotniczego aluminium. Latarkę dokręca się na 2 śrubki imbusowe - wkrętak imbus jest dołączony do zestawu.
Latarka wygląda porządnie, nie ma zoomu i jeden tryb pracy 100%, tylny przełącznik jest 2 zakresowy, można włączyć na stałe albo jak trzymamy lekko wciśnięty włącznik. Natomiast wyłącznik żelowy ma jeden tryb pracy. Nasunięta klapka na soczewkę trzyma się solidnie, podobnie wymienne filtry. Na wyposażeniu są: czerwony, ciemny niebieski i zielony.
Klasa IPx4 oznacza pełną pyłoszczelność a wodoodporność klasy 4 oznacza, że przetrwa krople wody spadające pod dowolnym kątem, np. wiatr z deszczem. Zasilanie bateria CR123.
Nie licząc latarek taktycznych MacTronic produkuje jeszcze, jak napisałem uprzednio latarki czołowe. Na uwagę zasługuje latarka Nomad i latarki z Seri L HMS i L MX należąca do linii M-Force. Ta pierwsza zasilana trzema bateriami AAA, dysponuje w pełni wodoszczelną obudowę i moc 160 lumenów. Daje jej to widoczny zasięg do 90 metrów. Latarka Nomad ma 3 poziomy jasności, 2 dodatkowe filtry i diodowe światło czerwone z opcją nadawania sygnału SOS.
Kolejną nowością są ściernice trzpieniowe ceramiczne. Wprowadziliśmy nowy rozmiar średnica 20mm, długość 25mm, oparty o ziarno z węglika krzemu.

Nowości na czerwiec

Ocena użytkowników:  / 0

Dzień dobry
Po długiej przerwie nowe nowości. Aczkolwiek oczywiście takich nowiutkich produktów mamy w tygodniu paręnaście. Nie sposób jednak o tym pisać tak regularnie, toteż wybieram te wg. mnie najciekawsze.


I tak dotarły w końcu worki do odkurzaczy GAS 35. Bosch zaliczył wpadkę, wypuścili dobre odkurzacze, ale oddział osprzętu spóźnił się z workami i mieliśmy przez prawie 55 dni na stanie odkurzacze GAS 35 bez worków. Teraz są i po kolei:
-Worki papierowe do GAS 32 o nr zamówienia 2 607 432 035 pakowane po 5 sztuk, ( ale sprzedajemy na sztuki zamówienia tylko przez tel., 438433671 bo nie wstawiam na stronie).
- Worek filtracyjny tekstylny do GAS 35, bardziej wytrzymały, przede wszystkim jak planujemy wciągać gruz, czy coś ciężkiego, nr zamówieniowy 2 607 432 037 - też na sztuki zamówienie tel.
- Worek do cieczy, GAS, 35 ale tego nie mamy na magazynie jest drogi jednak można zamówić realizacja to 3-4 dni robocze. Nr do zamówienia to 2 607 432 039. Te worki, jeżeli będzie zainteresowanie to będziemy mieli na stanie, ale tak na prawdę to dać bez mała 50 zł za sztukę to trochę przesada.
Są w końcu luty otulone twarde do stali i żeliwa białe, cena jest nieco lepsza no chyba, że ktoś chce na wagę to można posłać maila z zapytaniem na maila, postaramy się odpisać błyskawicznie jak tylko będzie to możliwe. W wypadku tych lutów proszę pamiętać, że nie nadają się do instalacji z miedzi, bo temp. topnienia jest zbliżona do temp. topnienia rurki miedzianej. Do instalacji z miedzi czy mosiądzu należy mieć luty z zawartością srebra min. 25 % wtedy temperatura pracy jest o 100-150 stopni niższa niż temp. topnienia elementu lutowanego.


Wprowadziliśmy sprzedaż kleju na gorąco, topliwego średnica 11mm w pudełkach 5 kilogramowych, wychodzi niezła cena można też zamawiać przez telefon. Jak będzie na firmę to odpowiedniej na maila, coby w nipie i nazwie się nie poplątać.
I na koniec jeszcze o reduktorach, do CO2, argonu lub mieszanki. Mieliśmy tanie reduktory małe i duże z dwoma manometrami. Jednak te tańsze były fochliwe tak jak kobieta. Raz puszczały mało gazu a potem dużo. Podejrzewam, że kłopot polega w membranie i sprężynie coś cię zacinało. Mamy teraz na stanie dobre polskie reduktory, do co2 i mieszanki z dwoma manometrami. Cena jest znaczna, ale jakość nieporównywalnie wyższa i co najważniejsze nie dopuszczamy do upadku kolejnej solidnej polskiej firmy z tradycjami - Perun. Nazwa firmy pochodzi od starosłowiańskiego boga ognia :). Taki patriotyzmu wiele bardziej skuteczny niż głos, na tzw. wolnych wyborach, gdzie tak po prawdzie nic nie wybieramy i na nic konkretnego nie głosujemy.
Pozdrawiam w upalny dzień i życzę chłodu i mniejszych podatków i innych opłat typu ZUS ( - ponad 1000zł) Dobra kończę.

Refleksja na dzisiaj

Ocena użytkowników:  / 1

Witam

Zacznę może nietypowo, bo nutką prawdy lub faktu, taką mam przynajmniej nadzieję. W Polsce od czasu upadku komuny brakowało rzetelnych mediów. GW czy TVN niezwykle wybiórczo podają informacje i nijak nie można się dowiedzieć, co tak naprawdę w trawie piszczy. A piszczy wiele. Narastający dług publiczny to już nie sprawa premiera Tuska, ale nas wszystkich. Moje i wasze dzieci będą musiały niewolniczo pracować i zginać karki aby to co zrobił Rostowski odrobić. Wracając do tematu mediów, miałem wielką przyjemność oglądać kilka wywiadów Telewizji Republika i muszę przyznać, że to nie populistyczny bełkot ale profesjonalnie i merytoryczne przygotowana telewizja.  Wczoraj kupiłem kartę i czekam na kod zobaczę jak to będzie wyglądać on line. Bo muszę przyznać, że odkąd rozwiązałem umowę z n-ką po skandalu pełnego arogancji ncplus pod władzą króla Juliana mam mały niedosyt informacji, tych prawdziwych. Bo co to jest prawdziwa informacja. Dajmy na to wykład niejakiego prof. Baumana, byłego NKWDzisty, oficera bezpieki i UP, z czarną przeszłością, który do dzisiaj uważa, że mordowanie  żołnierzy polskich AK, NSZ w okresie 45-50 to była walka z bandytami uzasadniona politycznie i nie ma nic w tym złego. Taka krótka notka  z tamtych lat :

...Jako Szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów. Odznaczony Krzyżem Walecznych... wszystko do zweryfikowania w archiwach IPN

Profesor Bauman oprócz tej czarnej przeszłości jest cenionym w UE socjologiem. Poglądy tego pana to min. przekonanie, że zbrodnie komunizmu i faszyzmu, choć wynaturzone były koniecznością dziejową, a to co po niej nastąpiło jest okresem świadomego odrzucenia tzw. nowoczesności łącznie z okrucieństwami wojny i czasu terroru stalinowskiego. Każdy może popełnić błąd ale trzeba za udział w zbrodniczym systemie terroru i za świadome budowanie tego systemu przeprosić i ponieść konsekwencje. Po to były procesy w Norymberdze, pamiętamy?  

A co w  mediach typu TVN czy prof. Baumana nazwano po imieniu, czy opisano powód, dla którego to narodowcy gwizdali na jego wykładzie? Nie! Tam nikt nie opisuje takich rzeczy, nikt nie analizuje nikt nie docieka. Tam straszą brunatną siłą, choć narodowcy nie użyli w stosunku do prof. Baumana siły, oni tylko gwizdali, wykrzykiwali hasła i używali wulgarnych słów. Za to antyterroryści potraktowali ich siłą. Swoją drogą to ironia losu Żołnierze Wyklęci byli traktowani przez Hitlerowców i UB jako terroryści ( prof. Bauman również w tamtych latach tak uważał)  i dzisiaj również narodowców traktują jako terrorystów.

Jako postronny obserwator niezwiązany z ruchem narodowym widzę w tym małym konflikcie celowe działanie PO i lewicy. Widzą, że pali się im grunt pod nogami i elektorat, który jeszcze niedawno ślepo wierzył premierowi odchodzi bo nawet fanatyczni wyznawcy zielonej wyspy kiedy zderzą się z rzeczywistością muszą skapitulować. I czego potrzebuje premier Tusk i reszta aparatu? Wroga wewnętrznego, na którego można zwrócić gniew i uwagę tłumu. Czyli stara zasada dziel i rządź. Oto narodowców nazywa się faszystami, albo neofaszystami, i straszy się społeczeństwo powrotem faszyzmu, choć to tani i głupi chwyt to klakierzy telewizyjni powtarzają tę mantrę. Lecz to nie jest prawda, to wyrwany z kontekstu i zmanipulowany fakt i z tego powodu nie oglądam TVN, TV szukam prawdy. Włączam więc Maksa Kolonko, bo facet choć z za oceanu to potrafi w 10 minut powiedzieć więcej niż polskie media przez tydzień. Włączam Telewizję Republika bo szanuję Ziemkiewicza i innych dziennikarzy i publicystów zaangażowanych w TR za rzetelność i nazywanie rzeczy po imieniu. A jak będzie czas pokaże.