Nowe wiertarki stołowe Bernardo

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Witam 

 

      Wielozadaniowe wiertarki stołowe Bernardo. Proste w obsłudze i co najistotniejsze niedrogie. Jak wszystkie prawie wiertarki stołowe i te mają napędy pasowe. Taki napęd ma dwie kluczowe zalety pierwsza to bez wątpienia możliwość zmiany obrotów. Jest może męcząca bo za każdym razem trzeba otwierać pokrywę i przekładać paski na inne koła pasowe. Ale dzięki temu, mamy cały czas wykorzystane 100% mocy silnika, nic nie znika w elektronicznych ukladach. Druga zaleta to brak sztywnego połączenia z silnikiem. Jak nam się coś zakleszczy, np. wiertło albo otwornica to pasek będzie się po prostu ślizgał po kołach i mamy super sprzęgło, prymitywne ale skuteczne.

Krótki opis wiertarek stołowych Ferax:

Do warsztatów, lżejszego przemysłu, majsterkowiczów.
Pasowa przekładnia zmiany prędkości 12 do wyboru, 3-położenia dźwigni posuwu pionowego wrzeciona.

  •      Regulacja wysokości stołu wzdłuż listwy zębatej za pomocą korby, przechył blatu w zakresie 45°-0°-45°, z wykorzystaniem podziałki kątowej, ponadto możliwość odchylania stołu na boki.
  • Wrzeciono łożyskowane kulkowo.
  • Nastawianie głębokości wiercenia z wykorzystaniem podziałki.
  • Krzyż laserowy do dokładnego wyznaczania punktu wiercenia. Bardzo fajna opcja!
  • Osłona ochronna wiertła z mikrowyłącznikiem, o regulowanej wysokości usytuowania.
  • Sprzedawane w komplecie z 16 mm uchwytem wiertarskim, trzpieniem do uchwytu wiertarskiego, klinem do wybijania wiertła i kluczami trzpieniowymi sześciokątnymi, silnikiem o stałej prędkości i klasie szczelności IP 44, Co oznacza klasa IP przeczytać można Tutaj.

3-żyłowym kablem zasilającym, oraz wyłącznikiem zwalnianym przy zaniku napięcia.